Relacje Inwestorskie

Przemysł

Przejdź do
strony spółkiGrupa Przemysłowa PROJPRZEM MAKRUM S.A. funkcjonuje na rynku od 1990 roku. Obecnie to dynamicznie rozwijająca się spółka na międzynarodowym rynku, w ponad 30 krajach, na 3 kontynentach. Współpraca z rynkiem inwestycyjnym polega na działaniu w następujących segmentach: systemów przeładunkowych, maszyn krusząco-mielących, systemów parkingowych oraz budownictwa przemysłowego. Wyróżniającą cechą spółki, tworzącą jej konkurencyjność, jest synergia powyższych segmentów dla pełniejszego i bardziej efektywnego zaspokajania potrzeb rynku.Piotr Szczeblewski 
Prezes Zarządu
PROJPRZEM MAKRUM S.A.
Dariusz Szczechowski
Wiceprezes Zarządu
PROJPRZEM MAKRUM S.A.
Spółka-matka PROJPRZEM MAKRUM S.A. notowana jest na GPW w Warszawie od 1999 roku. Działalność w ramach Grupy Przemysłowej realizowana jest na kilku obszarach. Pierwszy z nich to produkcja maszyn, głównie dla  branży chemicznej, spożywczej i wydobywczej oraz ochrony środowiska. Drugi segment działalności obejmuje budownictwo komercyjne. Jako Generalny Realizator Inwestycji firma buduje hale przemysłowe, magazynowe oraz obiekty handlowo-usługowe. Trzecia dziedzina to systemy przeładunkowe, których produkcja i dystrybucja realizowana jest za pośrednictwem spółek zależnych – PROMStahl Polska Sp. z o.o. oraz PROMStahl GmbH. Grupa rozwija również koncepcję automatycznych systemów parkingowych MODULO.

Systemy przeładunkowe

PROJPRZEM MAKRUM S.A. posiada bardzo silną pozycję na rynku europejskim jako jeden z czołowych dostawców platform przeładunkowych. W celu sprzedaży kompletnych systemów przeładunkowych powołano dwie spółki: PROMStahl Polska Sp. z o.o., odpowiedzialną za sprzedaż w Europie Środkowo-Wschodniej oraz PROMStahl Gmbh, odpowiedzialną za sprzedaż w Europie Zachodniej. W ramach segmentu istnieje również wewnętrzna Grupa PROM Export odpowiedzialna za ekspansję na nowe rynki.

Maszyny krusząco-mielące

Działalność w tym sektorze opiera się na 150 latach doświadczenia marki Makrum w produkcji maszyn dla m.in. przemysłu cementowego, wydobywczego, chemicznego i papierniczego. Flagowymi produktami spod szyldu marki są funkcjonujące na całym świecie kruszarki, młyny i suszarnie Makrum. Grupa dysponuje również dużym rozwojowym potencjałem produkcyjnym, oprócz tradycyjnych maszyn rozszerzając swoją ofertę o innowacyjne projekty i nowe produkty, dostosowane do wymagań dzisiejszego rynku.

Systemy parkingowe
MODULO Parking Sp. z o.o. to spółka kontynuująca ideę automatycznych systemów parkingowych, która narodziła się w MAKRUM Project Management. Wykorzystując doświadczenie, wiedzę oraz zaplecze produkcyjne MAKRUM, bydgoscy inżynierowie opracowali i stworzyli rewolucyjne parkingi automatyczne, będące odpowiedzią na problemy parkowania w zatłoczonych miastach.

Budownictwo przemysłowe

Budownictwo przemysłowe jest pierwotną działalnością spółki, która od ponad 60 lat projektuje i buduje obiekty w wielu segmentach rynku, oferując inwestorom indywidualne podejście do każdej inwestycji i zapewniając obopólną satysfakcję z partnerskiego prowadzenia procesu budowy. Solidne podstawy finansowe, poparte przejrzystością wyników spółki notowanej na GPW zapewniają bezpieczeństwo prowadzonej inwestycji. Działalność realizowana jest przez spółkę PROJPRZEM Budownictwo Sp. z o.o., z oddziałami w Bydgoszczy i Poznaniu, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bogatej wiedzy o branży budownictwa, jest w stanie zaproponować odbiorcy najwyższy standard świadczonych usług i rozwiązania dopasowane do jego potrzeb.

Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. 85-033 Bydgoszcz, Plac Kościeleckich 3
NIP: 5540309005, REGON: 090549380
tel. (+48 52) 561 23 30, fax (+48 52) 321 00 78
sekretariat@immobile.com.pl